Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Stuhi e madhe rëre në Araubinë Saudite, “humbet” avioni me pasagjerë

Nga Klodiana 0

Pamjet e një kabine të filmuara në aeroportin Jizan të Arabisë Saudite treguan një pilot që luftonte për të kontrolluar një aeroplan komercial në kushte pothuajse zero të shikueshmërisë.

Një stuhi e fuqishme rëre përfshiu pistën. I lëkundur nga erërat e forta, avioni me pasagjerë preku tokën derisa rëra po mbulonte pistën, ndërsa ishte mbuluar edhe dielli.

Ndërsa avioni u ngadalësua në asfalt, dukshmëria u reduktua në pothuajse zero.

Më pak se 40 milje nga kufiri i Jemenit, Jizan ka qenë në qendër të konfliktit midis forcave ushtarake saudite dhe rebelëve të Jemenit Houthi ditët e fundit.

https://www.liveleak.com/view?t=kuytu_1524630868

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej