Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Studimi: Sa më shumë i përqafoni fëmijët tuaj, aq më shumë u zhvillohet truri

Nga Media 0

A jeni lloji i prindit që e përqafoni vogëlushin tuaj shpesh? Nëse po, mos u ndalni. Sipas një studimi, afeksioni fizik gjatë periudhës së zhvillimit të foshnjës është tejet i rëndësishëm. Sa më shumë t’i përqafoni fëmijët tuaj, aq më shumë do të zhvillohet truri i tyre. Ky është rezlutati i studimit të bërë nga Spitali i Ndërkombëtar i Fëmijëve në Ohajo.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej