Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Studentët i këndojnë Ramës labçe: S’jemi dele siç do ti, 8 pikat do t’i marrim një për një (film)

Nga Media 0

Studentët e Shkencave të Natyrës i kanë drejtuar një mesazh kryeministrit Rama me këngë labe. Performanca u mbajt në oborrin e Fakultetit të Juridikut ku studentët e FSHF-së hynë duke hapur portën kryesore me forcë.

Dëgjoni ç’ka thënë i gjati,

na tha ngelësa, na tha qen

herë pengmarrës, herë qorra,

gjë pa thënë nuk na ka lënë.

E na flet për edukatë, i gjati kryeministër

nesër do të na thotë gomerë, kërkon të na vërë kapister.

Jepi Edvin kryetari, një për një të gjithë na shaj

Ne të gjithë jemi fajtorë, vetëm ti nuk paske faj.

S’jemi ngelës s’jemi qen, s’jemi dele siç do ti

për 8 pikat kemi dalë, do ti marrim një për një.

Më pas studentët iu bashkuan studentëve të drejtësisë duke shfrytëzuar dritaren e Fakultetit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej