Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Studentët i bëjnë Edi Ramës parodi: Ndoshta rri i fshehur atje në pyje apo rri i trembur… (film)

Nga 27-shi 0

Ja kënduan dhe këngën.

Studentët nuk po e lënë të qetë mjeshtrin e batutave dhe cinizmit. Kësaj here kanë marrë një baladë të mirënjohur të Eli Farës, “Rrugës i trishtuar”, e cila me tekstin e tyre një tallje … me “sulltanin” e Shqipërisë.

Të shohim, nëse do u përgjigjet me të njëjtën monedhë kryeministri apo në reformën e anti-shpifje do të ndalojë edhe këngën.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej