Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Studentët e ngujuar këngë polifonike për Edi Ramën (film)

Nga Media 0

Studentët të cilët janë ngujuar në mjediset e Universitetit të Tiranës i kanë thurur një këngë kryeministrit Edi Rama.

Video është publikuar në rrjetin social Facebook nga ish-kryeministri, Sali Berisha.

Nje isopolifoni per Edramen! sb

Publiée par Sali Berisha sur Vendredi 11 janvier 2019

Vargjet e këngës

Dëgjoni ç’ka thënë i gjati,

na tha ngelësa, na tha qen

herë pengmarrës, herë qorra,

gjë pa thënë nuk na ka lënë.

E na flet për edukatë,

i gjati kryeministër,

nesër do të na thotë gomerë,

kërkon të na vërë kapistër.

Jepi Edvin kryetari,

një për një të gjithë na shaj,

Ne të gjithë jemi fajtorë,

vetëm ti nuk paske faj.

S’jemi ngelës, s’jemi qen,

s’jemi dele siç do ti,

për 8 pikat kemi dalë,

do t’i marrim një për një.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej