Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Studentët e ngujuar, Basha-Ramës: Po shtyn vendin drejt konfliktit civil

Nga Media 0

Kryetari i PD-së Lulzim Basha i bën thirrje Ramës të ndalë menjëherë represionin ndaj studentëve të ngujuar. Kryeopozitari thekson se Rama po rrezikon të shtyjë vendin drejt konfliktit civil me pasoja të paparashikueshme.

“Ndal menjëherë represionin ndaj studentëve të ngujuar në protestën e tyre të ligjshme. Ndal dhunë psikike e fizike të tyre. Jepi fund bllokimit ku po zhvillohet protestë europiane. Çdo shtyrje e mëtejshme do shtyjë vendin drejt një konflikti civil me pasoja të paparashikueshme”, ka deklaruar Basha.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej