Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Strakosha “kyç” portën, Lacio parakalon Romën dhe Interin

Nga Klodiana 0

Lacio e Thomas Strakoshës ka fituar jashtë fushe 0-3 me Sasuolon. Një fitore e madhe e lacialëve që i con përkohësisht në vendin e tretë ose në zonën “Champions”, në pritje të sfidës që Roma do të luajë në mbrëmje me Milanin.

Golat për Lacion u shënuan dy nda Milinkovic Savic dhe të dyja golat e tij u asistuan nga Anderson, ndërsa një tjetër e realizoi Imobile nga penalltia. Strakosha ruajti të paprekur portën në këtë takim.

Në takimet e tjera të ditës së sotme në Seria A, vihet re fitorja e vendasve si Fiorentina 1-0 ndaj Kievos, Sampdoria 2-0 ndaj Udinezes dhe Verona 2-1 ndaj Torinos.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej