Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Starton sot në mbrëmje premiera e operas “La Boheme”

Nga Klodiana 0

Ka startuar sot në mbrëmje premiera e operas “La Boheme”, në Pallatin e Kongreseve.

Drejtoresha e teatrit Zana Çela, përmes një postimi në facebook ka shpërndarë disa foto të premierës ndërsa thot se shfaqja do të jepet për katër netë rradhazi.

Postimi i plotë

Po ndodh tani premiera e operas “La Boheme” e nuk mundem te mos ndaj me ju miq keto imazhe nga skenat dhe kostumet te gjitha te prodhuara nga stafi yne.

Shfaqet jane dhe neser, te henen e te marten ne Pallatin e Kongreseve. Nese nuk keni ardhur sonte, bejini vetes dhe familjareve dhuraten me rekaksuese “La Boheme” te Giacomo Puccini, melodiozit me te madh mbi te gjithe kompozitoret e operas.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej