Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sri Lanka, shkon në 207 numri i viktimave

Nga Ejona 0

Tetë shpërthime vdekjeprurëse kanë ndodhur mëngjesin e sotëm të Pashkëve në tre kisha të Sri Lankas, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 207 personave, 35 prej të cilëve të huaj.

Policia ka arrestuar 7 persona si autorë të dyshuar për sulmin terrorist.

Lajmi është bërë i ditur nga ministri i mbrojtjes në Sri Lanka Ruwan Wijewardena për Associated Press.

Ndërkohë numri i të vdekurve pritet të rritet, për shkak të numrit të madh të personave të plagosur.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej