Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Spektakli i futbollit gjatë fundjavës

Nga Klodiana 0

Këtë fundjavë kalendari në kampionatet më të rëndësishme evropiane ka rezervuar ndeshje vërtet madhështore. Seria e ndeshjeve të mëdha do të hapet pikërisht me ndeshjen Manchester United-Arsenal, ku do të luhet në “Old Traford”. Ndeshja tjetër do të jenë Borussia Dormund dhe Bayern Munchen ato që do të zbresin në fushën e lojës.

Ndërsa super e shtuna do të mbyllet me derbin madrilen mes Real Madrid dhe Atletiko Madrid. Mbrëmja e së dielës ka rezervuar derbin e Madoninës mes Interit e Milanit.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej