Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Spektakli i “Dritave të Veriut” në kryeqytetin e Islandës (foto)

Nga Ejona 0

6

 

Kryeqyteti i Islandës, Reykjavik fiku të gjitha dritat e qytetit për t’u dhuruar mundësinë e paharrueshme rezidentëve dhe vizitorëve që të shijojnë dritat e “Aurora Borealis” duke vallëzuar.

Këshilli i qytetit urdhëroi të mërkurën që shumicat e dritave nëpër qytete të fikeshin për një orë, për të ndihmuar kështu që spektakli i “Dritave të Veriut” të dukej më qartë. Këshilli kërkoi gjithashtu nga drejtuesit e mjeteve të kishin kujdes teksa lëviznin Brenda qytetit.

Fotot janë marrë nga rrjetet sociale të personave të pranishëm në spektaklin e dritave jeshile, blu dhe vjollcë në Islandë.

Spectacular #northernlights tonight in #Reykjavik #Iceland 🙌🙌🙌

A photo posted by Daði Guðjónsson (@dadigud) on

1 2 3 4 5 6 7 /CNN/

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>