Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Spanjë/ 77 të plagosur nga rrjedhja e gazit. 4 në gjendje të rëndë

Nga Rexhina Biba 0

Të paktën 77 persona u plagosën, 4 prej të cilëve në gjendje të rëndë, si pasojë e një shpërthimi të shkaktuar nga një rrjedhje gazi në qytetin e Malagës, në jug të Spanjës.

Ngjarja ndodhi në një kafene në qytezën e Velez-Malaga, gjatë një feste lokale që tërheq një numër të madh turistësh.

Kryebashkiku i qytetit, Antonio Moreno Ferrer deklaroi për gazetarët se, shkaku i shpërthimit mund të ketë qenë një rrjedhje gazi.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej