Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Spanjë/ 77 të plagosur nga rrjedhja e gazit. 4 në gjendje të rëndë

Nga Rexhina Biba 0

1475411069_91487542_035642427-1

Të paktën 77 persona u plagosën, 4 prej të cilëve në gjendje të rëndë, si pasojë e një shpërthimi të shkaktuar nga një rrjedhje gazi në qytetin e Malagës, në jug të Spanjës.

Ngjarja ndodhi në një kafene në qytezën e Velez-Malaga, gjatë një feste lokale që tërheq një numër të madh turistësh.

Kryebashkiku i qytetit, Antonio Moreno Ferrer deklaroi për gazetarët se, shkaku i shpërthimit mund të ketë qenë një rrjedhje gazi.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>