Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Sot votohet për kryetarin e ri të Lsi/ Rama: Zhvillohen mbi parimin një anëtarë një votë

Nga Klodiana 0

Lsi sot hap zgjedhjet për kreun e ri. Luan Rama sekreari i përgjithshëm i LSI deklaroi se zgjedhjet për kryetar dhe delegatë do të mbahen me parimin një antarë një votë.

Rama: Në të gjithë Shqipërinë sot zhvillohen zgjedhjet për kryetarin e LSI-së, por gjithashtu do të votohet duke zgjedhur me votim të fshehtë, sipas parimit ‘një anëtar një votë’, edhe të gjithë delegatët që do të përfaqësojnë strukturat e LSI-së në Konventën Kombëtare Zgjedhore që do të mbahen në muajin dhjetor. Në të gjithë Shqipërinë janë hapur 225 qendra votimi për të bërë të mundur që të gjithë anëtarët e LSI-së të shkojnë për të votuar. Dua të shpjegoj edhe një gjë: janë rreth 5 mijë emra që do të votohen nesër për të nxjerrë nga këta rreth 2500 delegatët e Konventës Kombëtare Zgjedhore.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej