Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Sot Kuvendi, priten debate të shumta

Nga Skenderi 0

CELET SESIONI I RI I KUVENDIT - Kryetari i Parlamentit Ilir Meta, duke folur gjate hapjes se sesionit te ri te legjislatures se tete te kuvendit. /r/n/r/nNEW PARLIAMENTARY SESSION IS OPEN - Parliament Speaker Ilir Meta , speaking during the opening of the new session of the eighth legislature.

Sot mblidhet Kuvendi për të diskutuar ligjin e importit të mbetjeve si edhe ligjit për masat shtesë të sigurisë.

Në seancën e sotme plenare pritet të ketë debate të shumta, ndërkohë Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta është takuar gjatë mbrëmjes së djeshme me kreun e qeverisë Edi Rama, në zyrën e Kryeministrit.

Kreu i Kuvendit Meta në këtë takim shoqërohej nga kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>