Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sot dita e Shën Prokopit, Skënder Luarasi duke punuar për maketin e kishës te Liqeni

Nga Media 0

Skënder Luarasi ka punuar maketin e kishës që është ndërtuar te Liqeni në vitin 1942. Drejtori i Muzeut Historik Kombëtar, Dorian Koçi ka publikuar sot në ditën e Shën Prokopit, një fotografi gjatë punës së Luarasit.

“Sot dita e Shën Prokopit, pajtorit mbrojtës të Tiranës, sipas popullsise ortodokse. Në foto Ing. Skënder Luarasi, duke punuar me maketin e Kishës që u ndërtua nga liqeni në vitin 1942”, shkruan Koçi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej