Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Sonte finalja e Kupës së Mbretit, Sevilla sfidon Barcelonën

Nga Klodiana 0

Sonte në mbrëmje dorëzohet trofeu i parë për këtë edicion në Spanjë. Në Madrid në stadiumin “Wanda Metropolitano” duke nisur nga ora 21:30 luhet finalja e Kupës së Mbretit ku Sevilla sfidon Barcelonën.

Për andaluzianët fitimi i këtij trofeu do të ishte shpëtimi i një sezoni të tërë apo një Kupë ari siç e quajnë mediat spanjolle ndërsa për Barcelonën do të ishte si një Kupë bronzi pas dështimit në Champions. Tek Sevilla trajneri Vincenzo Montella i ka të gjithë lojtarët në dispozicion dhe duhet të zgjedhë më të mirët. Pritet formacioni tradicional ndërsa në majën e sulmit balotazhin e ka fituar Ben Yedder.Trajneri Montella kërkon ta fitojë Kupën por sqaron: “Messi është një jashtëtokësor dhe shpresoj që në këtë ndeshje të mos jetë në Tokë”.

Edhe trajneri Ernesto Valverde e ka skuadrën e plotë madje pjesa më e madhe e titullarëve janë mëse gati pasi nuk u aktivizuan në ndeshjen e së martës në kampionat. Pritet që në sulm së bashku me Messin e Suarez të luajë braziliani Coutinho. Për trajnerin Valverde katalanasit janë të detyruar të fitojnë trofe dhe nëse nuk arrijnë të ngrenë Kupën do të ishte një dështim.Për kompanitë e basteve Barcelona është superfavorite për të fituar Kupën e Mbretit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej