Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Sondazhi/ PDIU rritet ndjeshëm shkon në 9.5%

Nga Media 1

PS-PDIU 13%  më shumë se një koalicon i mundshëm PD-LSI

Nëse do të zhvilloheshin zgjedhjet sot dhe nëse do të kishte një koalicion PS-PDIU përkundrejt PD-LSI, atëherë PS-PDIU marrin 47.1% të votave përkundrejt PD-LSI me 34.5% të votave.

Të dhënat vijnë nga sondazh i kryer së fundmi nga opozita, raporton pamfleti.com. Sipas këtij sondazhi, vërehet se PD ka pësuar rënie të ndjeshme të mbështetjes në elektorat, pasi ka shkuar në vetëm 23.03 përqind. Sipas këtij sondazhi, PS ka pësuar një rënie të lehtë dhe është në shifrat 37.6 përqind të mbështetjes tek të pyeturve nga sondazhi i PD.

LSI ka gjithashtu rënie të lehtë në 11.2 përqind, ndërsa partia e vetme që është rritur është PDIU, e cila ka shkuar në 9.5%.

/pamfleti.com/

Loading...

Komente (1)

  1. PDIU ka nje kauz te madhe qe eshte denimi I genocidit te ushtruar ndaj popullsise Shqipetare te Camerise dhe vendosjen e respektin e te Drejtave Themelore te Njeriut ne kuader te B.E. Te japim ndihmesen tone per aritjen e ketyre objektivave!

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej