Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Skënderbeu dhe Tirana, fitojnë në minutat e fundit

Nga Klodiana 0

Lojtaret e Tiranes duke iu gezuar shenimit te golit ne ndeshjen e futbollit Korabi-Tirana,0-1, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, luajtur ne stadiumin Selman Stermasi ne kryeqytet./r/n/r/nAlbanian Super League football match Tirana vs Flamurtari, 0-1, at the Selman Stermasi stadium in the capital.

Ndeshjet e kategorisë Superior u vendosën vetëm në limitin e minutave të fundit të kohës së rregullt.

Skënderbeu mposhti Teutën me rezultatin 1-0 në limitet e kohës shtesë. Goli i shënuar nga Nimaga u shënua mbi limit e kohës së minutave shtesë.

Po ashtu minutat e fundit i dhanë fitoren edhe  Tiranës ndaj  dibranëve  me rezultatin minimal 1-0.

Një neglizhencë e Korabit në prapavijë, solli më pas golin me kokë të Gjergji Muzakës, që vendos bardheblutë në vendin e dytë.

Sfida mes Luftëtarit dhe Vllaznisë u mbyll 1-1 me golat e Abazaj dhe Shtubina.

Java e gjashtë e Superiores ul siparin me sfidën e së enjtes Laçi Partizani.

 

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>