Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

“Skënderbetë” në të gjithë botën i gjen të derdhur në bronx, ky yni mçifet mes ferrave

Nga Media 0

Nga Ergys Mertiri

Jemi popull tërësisht provincial. Hero me tunel përfund, ndërtuar me hekur e beton në rrëzë të kodrave, vetëm në Shqipëri gjen. Homologët e Gjergjit në gjithë botën i gjen të derdhur në bronx, nëpër sheshe e parqe, kurse ky i yni mçifet rrëzë kodrave, mes ferrave, i rrahur nga smoku i trafikut të rruges nacionale. Na duhet edhe një hero për katunarët se helbete, nuk na dalin sheshet!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej