Ka than' i moçmi: 

“Kur një komb e humb gjuhën, humb dhe veten"

                                                                                       -Sami Frasheri

Skenaristi shqiptar “vajton” te varri i Sartrit: O vëlla qysh na le me Albatros Rexhaj…oi…(Film)

Nga Media 0

Skenaristi Alion Çaçi ka kritikuar vazhdimisht nivelin e disa shkrimtarëve të cilët janë promovuar fillimisht përmes rrjeteve sociale dhe më pas kanë botuar edhe libra.

Këtë herë skenaristi ka zgjdhur një mënyrë ndryshe nga herët e tjera për të shprehur kritikën. Ai ka shkuar pranë varrit të Sartrit dhe ka improvizuar një vajtim.

“O Sartri o vëlla, qysh na le me Elhaid Cufin, qysh na le me Albatros Rexhajn, o Sratri o vëlla, qysh na le me poezitë gege”, vajton Alioni.

Elegji për ni Shkrimtar ..Andlion Zako Çajuçi

Posted by Alion Çaçi on Tuesday, February 13, 2018

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej