Ka than' i moçmi: 

 "Askush nuk është më i skllavëruar se ai që gabimisht mendon se është i lirë."

                                                                                        -Gjergj Fishta

Skandali/ UEFA: “Loro Boriçi” nuk plotëson kushtet. Ndeshja me Izraelin do të luhet në “Elbasan Arena”

Nga Skenderi 0

UEFA ka vendosur që ndeshja mes Shqipërisë dhe Izraelit të  mos zhvillohet  në stadiumin Loro Boriçi të Shkodrës pasi ai nuk plotëson standartet e vendosura prej saj.

Për këtë arsye UEFA ka urdhëruar Federatën Shqiptare të Futbollit që ta zhvendosë ndeshjen e së shtunës në “Elbasan Arena”.

Ky vendim nuk ka tensionur aspak Kombëtaren Kuq e ZI , e cila po zhvillon që prej të hënës në qytetin e Durrësit përgatitjet për ndeshjen e 4 në eliminatoret e Botërorit Rusi 2018.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej