Ka than' i moçmi: 

"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Skandali në spitalin psikiatrik të Tiranës, studentët tallen me të sëmurën (video)

Nga Skenderi 0

Një ngjarje skandaloze ka ndodhur ditën e sotme në Spitalin Psikiatrik në Tiranë, ku tregohet paaftësia totale e stafit të këtij spitali për të menaxhuar të sëmurët dhe vetë spitalin. Nga një video amatore e mbërritur në redaksinë tonë duken disa vajza që tallen rëndë me një grua të sëmurë mendore.

Videon e ka realizur një djalë që i shoqëronte i cili për fat të keq rezulton të jetë vetë student mjekësie. Sipas raportuesit në redaksi këto janë ngjarje të shpeshta që ndodhin në këtë spital dhe askush nuk merr asnjë masë për sigurinë e këtyre të sëmurëve të gjorë.

Një moment pikëllues në video është ai ku një tjetër grua e sëmurë mendore e këtij spitali i lutet të rinjve të lënë këtë zonjë të qetë e të mos ta tallin. Suksese në jetë stafit të këtij spitali dhe veçanërisht këtyre të rinjve të paskrupuj!

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej