Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Skandali me plagjiaturat/ Rektori i ri i UT-së kapet për herë të dytë me diplomë të kopjuar

Nga Ejona 0

Rektori i ri i Universitetit të Tiranës, Bernard Dosti duket se e ka vjedhur dikur tjetër punimin e tij të diplomës.

Studiuesi Vladimir Kola ka publikuar në Facebook të gjitha shkrimet që rektori i ka të kopjuara nga një tjetër punim.

“Financial Crisis Effect on Public Debt in Western Balkans Countries”, me autorë Adela Shera, Ledjon Shahini dhe Bernard Dosti, i publikuar në revistën “Journal of Knowledge Management, Economics and Information Technology”, në vitin 2015, rezulton të jetë plagjiaturë.”-shkruan Kola.

Vendimi i minsitres së Arsimit Besa Shahini, për ta emëruar Dostin në krye të Universitetit të Tiranës ka ngjallur frymën e mosbesimit në këtë institucion.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej