Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Skandal/ Buka e mykur nga mielli i skaduar në furrat e famshme të kryeqytetit

Nga Media 0

 

Denoncon dietologia Anila Kalleshi:  Mallkuar qofshi që luani me datat e skadencave se i morët njerëzit në qafë

Dietologia Anila Kaleshi, ka denoncuar një rast skandaloz të hedhjes në treg të bukës së mykur nga një prej furrave më me emër në kryeqytet. Dietologia ka publikuar fotografitë e bukës së mykur së blerë në një dyçan buke në Tiranë.   Bashkë me fotografitë e bukës së mykur ajo ka publikuar edhe datën e skadencës , duke konfirmuar kështu se tregtarët në Shqipëri ndërrojnë vetëm datat e skadencës dhe hedhin në treg mall të skaduar.

Kjo bukë pa gluten ka 2 ditë që është blerë në një dyqan me emër shumë të madh që të paktën besonim se kanë cilësi . Shumë reklamë, shumë propogandë dhe çmime shumë të shtrenjta. Po si është e mundur që kjo pako buke ka 2 muaj të tjera garanci dhe është nga fillimi deri në fund e mykur?! Mallkuar qofshi që levizni me datat e skadencave se i moret njerezit në qafe”, shkruan dietologia, Anila Kleshi.

buke-e-mykur

skandal-furra

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej