Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Siti argëtohet me Bazelin e Xhakës, i shënon “poker” golash në Zvicër (film)

Nga Klodiana 0

Mançester Siti ka shpartalluar Bazelin në transfertë me rezultatin 0-4, në takimin e parë të vlefshëm për 1/8 e Ligës së Kampionëve. Skuadra e teknikut Guardiola, me formën e shkëlqyer që po kalon, është një nga pretendonte kryesore, për të fituar trofeun më të rëndësishëm për klube në Europë.

Skuadra e futbollistit shqiptar, Taulant Xhaka, i cili në sfidën e sotme, u aktivizua si qendërmbrojtës, nuk arriti ti bënte dot ballë “furisë” së “qytetarëve”, ku në pjesën e parë pësuan 3 gola. Gundogan në minutën e 14-t, Bernardo Silva në minutën e 18-të dhe Serxhio Aguero në minutën e 23-të, ishin autorët e golave në pjesën e parë.

Për t’i venë kapak takimit mendoi turko-gjermani, Gundogan i cili në minutën e 53-t, shënoi golin e 4-t dhe të dytin personal. Takimi i kthimit do të zhvillohet në datën 7 mars.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej