Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Siri- Vullnetari shpërthen në lot pasi nxjerr beben nga rrënojat

Nga Klodiana 0

Një vullnetar  i forcave të shpëtimit ka shpërthyer në lot pasi shpëtoi në mënyrë heroike një vajzë të porsalindur nga rrënojat e një ndërtese të shkatërruar nga sulmet ajrore në qytetin Idlib në Siri. Pas dy orësh kërkime forcat e “Helmetave të Bardha” arritën ta nxirrnin vajzën 30-ditëshe gjallë.

Të paktën 11 civilë, përfshirë 7 fëmijë, vdiqën gjatë sulmeve në Idlib, në provincën Hama.

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut lajmëroi 365 ditë agonike kanë kaluar që kur Rusia nisi fushatën bombarduese të barabarshme në mbështetjet të Presidentit Bashar Al-Assad.

https://youtu.be/ipisDX6Rw5k

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej