Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Siri- Vullnetari shpërthen në lot pasi nxjerr beben nga rrënojat

Nga Klodiana 0

foshnja-termeti-659x377

Një vullnetar  i forcave të shpëtimit ka shpërthyer në lot pasi shpëtoi në mënyrë heroike një vajzë të porsalindur nga rrënojat e një ndërtese të shkatërruar nga sulmet ajrore në qytetin Idlib në Siri. Pas dy orësh kërkime forcat e “Helmetave të Bardha” arritën ta nxirrnin vajzën 30-ditëshe gjallë.

Të paktën 11 civilë, përfshirë 7 fëmijë, vdiqën gjatë sulmeve në Idlib, në provincën Hama.

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut lajmëroi 365 ditë agonike kanë kaluar që kur Rusia nisi fushatën bombarduese të barabarshme në mbështetjet të Presidentit Bashar Al-Assad.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>