Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Siguria monetare/ Sejko pret krerët e Shoqatës së Bankave

Nga Klodiana 0

Në një takimi të zhvilluar mes drejtuesve të Bankës së Shqipërisë dhe të Shoqatës së Bankave, në fokus të takimi ka qënë garantimi i sigurisë në kryerjen e aktivitetit bankar.

Përfaqësuesit e të dyja palëve kanë rënë dakord për forcimin e bashkëpunimit mes bankave dhe institucioneve për të ofruar më shumë garanci për transportin e vlereës monetare.

Të pranishmit diskutuan edhe për një koordinim më të mirë edhe sa i takon zhvillimit ekonomik, me theks të veçantë tek nxitja e kreditimit.

Guvernatori Gent Sejko u ndal edhe në çështjen e trajtimit të kredive të këqija, duke nënvizuar se efektet e ndryshimeve ligjore do të nxisin një ulje grabuale dhe të qëndrueshme të nivelit të tyre gjatë vitit 2017

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej