Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Si të përgatisim Waffle?

Nga Ejona 0

Përbërësit

 • 4 vezë
 • 150 ml qumësht
 • 80 ml sheqer
 • 150 gr gjalpë e shkrirë ose margarin
 • 1 pako vanilje
 • Gjysmë Pluhur pjekje
 • 250 gr miell

Zbukurime sipas dëshirës

 • 1 banane
 • 250 gr dredhëza
 • Cokollatë ose recel
 • sheqer pluhur
 • karamel ose sos i çokollatës

Përgatitja:

 1. Vezët, sheqerin dhe vaniljen tundeni mirë.
 2. Shtoni vajin, kripën ,dhe qumështin përziejeni, miellin dhe pluhur pjekjen shtoni dhe përziejeni, bëhet pak më e errët se keku.
 3. Ndizeni furrën për waffle dhe lyeni mepak vaj ose gjalp dhe piqeni ashtu siç dëshironi ju.

Ju bëftë mirë!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej