Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Si të përgatisim karkaleca krudo (video)

Nga Ejona 0

Përbërësit:

-Karkalec i freskët 300g (pa qëruar)

-Limon, 2 kokrra

-Vaj ulliri extra vergine

-Shegë

-Akull

Përgatitja:

Qërojmë karkalecat, i presim pak në mes dhe i shpërlajmë mirë. I marinojmë me kripë, limon, vaj ulliri dhe i hedhim në një tas. Vaji i ullirit duhet të jetë i mirë. Sipër hedhim shegë, e vendosim tasin e vogël në një tjetër tas të mbushur me akull dhe e servirim me feta limoni dhe kokrra shege sipas dëshirës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej