Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Si e vranë John Lennon?

Nga 27-shi 0

John vinte pas Yoko-s, bashkëshortes së saj në New York, ndërkohë që dëgjoi t’i thërrisnin në emër “Zoti Lennon?”, ku ylli ngadalësoi hapin dhe u kthye për të parë se kush i kishte thirrur.

Befas tek pa njeriun në mesin e errësirës iu kujtua se atë fytyrë e kishte parë edhe disa herë të tjera, madje mëngjesin e po asaj dite i kishte dhënë një autograf.

Por, këtë herë i huaji kishte qëllim tjetër. Ai ishte ulur në gjunjë, në një pozicion luftarak me një revolver në duar. Në këto çaste, ndërsa të dy ndodheshin përballë njëri-tjetrit, u dëgjuan pesë të shtëna. Lennon bëri disa hapa dhe në këto e sipër arriti vetëm të bërtiste:

“Më qëlluan! Më qëlluan!”. Katër orë pasi mbërriti në spital ai ndërroi jetë.

Ai u vra në moshën 40 vjeçare më 8 dhjetor 1980.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej