Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Si e grabiti pronën 11 mijë metra katrorë tokë në Dhërmi deputeti i Rilindjes, Alket Hyseni?

Nga 27.al 0

Ish-doganieri Alket Hyseni, sot deputet i Partisë Socialiste, nuk është marrë ende nën hetim nga Prokuroria për akuzën e rëndë të grabitjes së 11 mijë metra katrorë tokë në Dhërmi.

Opozita e ka akuzuar Alket Hysenin me dokumenta konkretë se për të verifikuar tjetërsimin e pronave në Bregun e Jugut nga viti 2014 deri në vitin 2016, nuk ka dhënë asnjë shpjegim sesi u bë pronar i një prone, transaksioni për të cilën ishte ndaluar me vendim nga Gjykata e Vlorës.

Alket Hyseni po kështu nuk është i zoti të dëshmojë sesi ia doli të bëjë kaq shumë pasuri në një kohë kaq të shkurtër.

Skema e përdorur nga Alket Hyseni është e qartë. Ai e ka siguruar pronën nga një i arrestuar vitin e kaluar për fallsfikimin e dokumenteve, në kohën kur vetë Hyseni drejtonte Task Force-n për pronat e Bregut në Jug. Pra, Alket Hyseni e dinte konfliktin për këtë pronë, por sërish e bleu pronën e tjetërsuar me dokumenta të fallsifikuar për më shumë se 200 milionë lekë. Më pas pronën ia kaloi një firme, e cila siç rezulton nga dokumentat është e babait të tij.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej