Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shuhet ylli i kinematografisë botërore

Nga Klodiana 0

Daily Mail ka njoftuar ndarjen nga jeta të aktores së njohur Rosemary Leach, në moshën 81-vjeçare për shkak të një sëmundjeje të rëndë.

Leach u bë e njohur me rolet e saj në filmat: “A Room With A View” dhe “Tha’ll Be The Day”.

Ajo gjithashtu ka luajtur në rolin e Grace, në episodet e “My Family”.

Leach është vlerësuar me disa çmime të njohura për shkak të performancës së saj kinematografike.

“Ndjej trishtim të madh që Rosemary Leach ndërroi jetë ditën e djeshme në spital,”-ka thënë agjentja e saj Caroline de Wolfe.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej