Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Shtyu Ministrin/ Mblidhet Byroja e Kuvendit përjashton 5 ditë nga parlamenti Edi Palokën

Nga Skenderi 0

Është përjashtuar 5 ditë nga Kuvendi  kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka.

Byroja e Kuvendit  mori sot këtë  masën disiplinore pas incidentit të ndodhur në seancën parlamentare të 17 nëntorit , ku deputeti Paloka shtyu ministrin Ilir Beqaj, kur ai mori fjalën në Kuvend.

Deputetët e PS e akuzuan Palokën për ofendim me një fjalor jo parlamentar dhe ndërmarrjes së sulmit personal ndaj Ministrit të Shëndetësisë Ilir Beqaj.

Video ekskluzive/ Sherri në Parlament, Paloka shtyn Beqajn

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej