Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Shtyhet seanca gjyqësore për mjekët e “Koço Gliozheni-t”

Nga Ejona 0

gjykata

 

Gjykata e Tiranës ka anulluar pretencën për dy mjekë të maternitetit “Koço Gliozheni” të cilët ishin në gjyq për vdekjen e një pacienteje.

Shtyrja e seancës është bërë mungesa e njërit prej avokatëve të të pandehurve të cilët akuzoheshin për vdekjen e një gruaje pasi lindjes së fëmijës së saj.

Pretenca pritej t’i jepej këtë të enjte ndaj mjekut gjinekolog Petrit Rexhepi dhe mjekes anesteziste Elona Burba nën akuzën e “mjekimit të pakujdesshëm”.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>