Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Shtatë vjeçarja kërkon punë në Google, drejtori ekzekutiv i kompanisë i kthen përgjigje

Nga Klodiana 0

Një vajzë shtatë vjeçare nga Anglia, i ka dërguar  një letër kompanisë Google ku i kërkon një vend pune. Ajo tani ka pranuar një letër nga vetë shefi ekzekutiv i kësaj kompanie gjigante.

Vogëlushja, Chloe Bridgeëater, i dërgoi një letër Google dhe u tregoi aftësitë e saj kompjuterike.

Ajo kishte treguar në letër se sa mirë dinte të përdorte kompjuterin, që dinte drejtshkrim dhe që ishte shumë e zonja me lojërat kompjuterike.

Bridgeëater, madje për t’i bindur ata kishte shkruar edhe referencë.

Mësuesit dhe prindërit e mi më thonë që jam shumë e mirë në mësime. Babai im më thotë që nëse do i kem notat e mira atëherë do të mund të punësohem në të ardhmen në Google”, shkruan 7- vjeçarja.

Drejtori ekzekutiv i Google, Sundar Pichai, i ka kthyer përgjigje shatë vjeçares ku i thotë se nëse vazhdoni të mësoni shumë dhe t’i ndiqni ëndrrat e juaja, ju mund të realizoni çfarëdo që keni imagjinuar – nga puna në Google e deri notimi në Lojërat Olimpike.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej