Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shqiptarët ikin nga Shqipëria, festojnë Ditën e Flamurit në Stamboll

Nga Media 1

Festat e nëntorit të cilat kanë korresponduar edhe me fundjavën janë shfrytëzuar nga shqiptarët për të udhëtuar në Europë,Turqi apo Azi.

Besnik Vathi përfaqësues i shoqatës së operatorëve turistik deklaron se ky vit ka pasur një kërkesë më të lartë nga shqiptarët për të udhëtuar.

Besnik Vathi: “Gjatësa e ditëve të pushimit  ka bërë që të mos ketë lëvizje thjesht të shkurtra por të ketë lëvizje me kohëzgjatje më të madhe dhe destinacione më të largëta ”

Stambolli duket se ëshët destinacioni më i pëlqyer kjo edhe për shkak të kostove.

Ndërkohë që çmimet për ofertat variojnë nga 49 euro dheri në 2 mijë euro.”

Besnik Vathi:  Këtë vit numri më i madh i autobusëve nga të gjitha agjencitë ka qenë drejt Stambollit. Vetëm sot mund të jenë nisur 35-40 autobusë drejt Stambollit për një lëvizje 4-5 ditore.”

Administrata shtetërore ka 5 ditë pushime dhe duket se kjo ka favorizuar shtimin e prenotimeve jashtë Shqipërisë.

http://www.oranews.tv/article/shqiptaret-ikin-nga-shqiperia-festojne-diten-e-flamurit-ne-stamboll

Loading...

Komente (1)

  1. Kishte edhe autobuzë qe shkonin në Beograd sot për të festuar 28 -29.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej