Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shqiponjat e Sanxhakut në Serbi/ “E kam zemrën shqipe, s’i tutem kurkuj” (Film)

Nga Media 0

Një hulumtim i fortë, ndalimi nga policia serbe… Përse mbulohet ekzistenca e mijëra shqiptarëve të Sanxhakut në Serbi?

Si janë zhdukur varret e tyre? Gjurmët, të vërtetat, asimilimi… Sfida ndaj shtetit serb me simbolin e shqiponjës.

Ndiqni videon e plotë të dokumentarit të Marin Memës.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej