Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

Shqipëria, për herë të parë në misionin e NATO-s në Egje

Nga Skenderi 0

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, duke folur gjate nje seance parlamentare, ku eshte debatuar ne lidhje me Progres Raportin e Komisionit Europian./r/n/r/nMimi Kodheli Minister of Defence, speaks during a parliamentary session.

Shqipëria do të marrë pjesë për herë të parë në një mision të NATO-s në detin Egje, në ndihmë të emigrantëve që tentojnë të vijnë në Europë, u shpreh  ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli.

Në një konfernce të përbashkët për shtyp me homologen e saj holandeze, Jeanine Hennis- Plasschaert, znj. Kodheli tha se do të ketë një intensifikim të bashkëpunimit mes dy vendeve.

Ndërsa ministrja e Mbrojtjes e Hollandës, Plasschaert tha se bota sot përballet me rreziqe serioze.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>