Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shqipëria mund 3-0 Andorrën dhe kthen optimizmin (Film)

Nga Klodiana 0

Ishte kundërshtari i duhur për të “shfryrë” nervat dhe Shqipëria fiton ndaj Andorrës me rezultatin 0-3. Golat e Armando Sadikut nga një gabim trashanik i portierit kundërshtar dhe Bekim Balës dhe Amir Abrashit na japin 3 pikët e para në grup.

Takimi ka nisur më mirë tanët që kanë goditur traversën që në minutën e parë me Uzunin. Një rast që duhej të ishte shënuar. Menjëherë pas rastit të beratasit pretendojmë për një penallti pas një goditjeje të Eros Grezdës që nuk ishte penallti vetëm për gjyqtarin kryesor të takimit.

Me këtë fitore, Shqipëria ngjitet në vendin e 3 të grupit H me pikë të barabarta me Islandën që humbi 4-0 ndaj Francës. Turqia dhe Franca janë kokë grupi me 6 pikë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej