"Ja sot në Shqipni nuk të pvetë kush shka je, por si dukesh, as nuk don ta dijë kush sa pare të ban gjaku, por sa pare ke në bankë"

- Anton Harapi

Shqipëria merr 3 pikë ndaj Lihtenshtejn-it/ Kosova nuk u bën ballë kroatëve

Nga Rexhina Biba 0

Kosova nuk mundi dot të lërë shenjë në derbin ballkanas ndaj Kroacisë e cila u mposht 6 me zero në Shkodër. Një ndeshje ku skuadra mike dominoi totalisht dhe nuk e vuri asnjëherë në diskutim 3-pikëshin.

Lojtari kosovar Milot Rashica ne nje dyluftim me kroatin Josip Pivaric, gjate ndeshjes se futbollit Kosove-Kroaci, e vlefshme per eleminatoret kampionatit Boteror Rusi 2018, luajtur ne stadiumin Loro Borici, ne qytetin e Shkodres./r/n/r/nKosovo's Milot Rashica vies with Croatia's Josip Pivaric, during the football match Kosovo vs Croatia, valid for Russia World Cup 2018 qualifiers, playing at Loro Borici Stadium, in the city of Shkodra.

Shqipëria bëri një ndeshje si një skuadër e madhe ndaj modestëve të Lihtenshtejnit, duke marrë 3 pikë të tjera dhe kryesimin në Grupin G eliminator të Botërorit.

Goli i Jahmir Hykës beri që Shqiperia të  kalonte në avantazh që në pjesën e parë ndaj Lihtenshtejn në Rheinpark Stadium.

Momenti i golit:

Në minutën e 71′ ishte sulmuesi Bekim Balaj i cili dyfishoi rezultatin duke e lënë pas Lihtenshtejnin me rezultatin 0-2.