Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shqipëria e çudirave, prifti bekon pikën e basteve në Korçë (Film)

Nga Media 0

Një veprim i pazakontë ka ndodhur në Korçë. Megjithëse feja i ndalon kategorikisht veset, një prift ortodoks ka bekuar një pikë bastesh në Korçë.

Prifti shfaqet në video duke kënduar greqisht dhe duke i “bekuar” me temjan bastexhinjtë.

Videoja është shpërndarë menjëherë në rrjetet sociale, ndërsa është e vështirë të thuhet se cili është efekti i pritshëm i këtij veprimi.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej