Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shqipëri e rreme

Nga Media 0

Nga Ilir Kadia

Ai më ndalon para makinës në udhëkryq me karrocë invalidi e më kërkon lëmoshë. Këmbën fshehur poshtë karrocës. E di që është lypës i rremë. Por ka 25 vjet kështu.
Në krah kam një makinë të shtrenjtë nga më buzëqesh cinik një i pasur i rremë. I lëpiu menderen një ish kryeministri, mori një tokë të tjetrit në zemër të Tiranës, bëri një pallat dhe nga pa brek në bythë në mbrëmje u gdhi milioner në mëngjes…
Më tutje një i majtë që bën ligje, deputet i rremë nga koka tek këmbët. Hipokrit i lindur.
Më kë të vazhdoj! Të ndershmet e rreme! Miqtë e rremë!Futbollin e rremë! Domatet e rreme! Shkrimtarët e rremë!
Apo… jetën tonë të rreme?!

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej