Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shpëtim Idrizi: Sa na u mërzit Ditmiri që i iku sivllai i uzos, Kotzias (film)

Nga admin 0

Kreu i Partisë për Drejtësi dhe Integrim, Shpëtim Idrizi, deklaron se dorëheqja e Nikos Kotzias si Ministër i Jashtëm i Greqisë, negociatori kryesor në bisedimet me Shqipërinë,  nuk sjell asgjë në diplomacionë greke.

Shpëtim Idrizi: Ajo që ndodhi tani që ka ik Kotzias, është se na u mërzit Bushati. Vetëm kjo ka ndodhur, se Bushati e kishte partner shumë të mirë, kur pinte uzo dhe kur kërcente Zorbën, linte Çështjen Çame dhe gjithë sinjalet për marrëveshjen e ujërave tregojnë se nuk është në favor të Shqipërisë.

Idrizi ka thënë në një intervistë për Ora News se shtrirja e ujërave territoriale të Greqisë në 12 milje do të dëmtonte ekonominë shqiptare.

Shpëtim Idrizi: Largimi në 12 milje ka një efekt shumë të madh, sepse e ka thënë vetë Kotzias që vendosja e kësaj distance e zhvendos Shqipërinë nga zonat ekskluzive ekonomike, ku dihet shumë mirë që aty ka rezerva të mëdha nafte dhe gazi.

http://oranews.tv/article/doreheqja-e-kotzias-idrizi-na-u-merzit-bushati-pinte-me-te-uzo-dhe-kercente-zorba

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej