Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Shpërthim i fuqishëm në Budapest, lëndohen dy oficerë policie

Nga Ejona 0

hungari

 

Një shpërthim i fuqishëm në Budapest të Hungarisë ka lënduar dy oficerë policie.

Një zëdhënës i qeverisë tha se sulmi nuk është i qëllimshëm ndërsa autoritetet nuk kanë preferuar të flasin.

Ende nuk dihen shkaqet e shpërthimit, sakaq policia po punon për zbardhjen e tyre.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>