Ka than' i moçmi: 

“ Hani, vidhni, hiç mos mbeten, mbretër sa të hani veten...”
                                                                                        -Petro Marko

Shpërthen mina, plagosen 5 minatorë në Klos

Nga Media 0

Kontakti me një minë të pa plasur ka rrezikuar jetën e 5 minatorëve në Klos gjatë mesnatës..

Pesë minatorët janë plagosur në minierën e Shën Gjunit, ndërsa fatmirësisht janë jashtë rrezikut për jetën.

Gjatë punës dy prej tyre kanë rënë në kontakt me një minë të pa plasur, e cila ka shpërthyer dhe për pasojë janë dëmtuar edhe tre punëtorët e tjerë që ndodheshin në këtë front.

Tre prej minatorëve të plagosur janë dërguar në Tiranë për ndihmë më të specializuar, ndërsa dy të tjerët janë transportuar në spitalin e Burrelit.

Minatorët e plagosur
Q.L. 49 vjeç
SH.L. 32 vjeç
R.S. 57 vjeç
K.M, 31 vjeç
B.H, 28  vjeç

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej