Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Shpallet “drejtori më i mirë sportiv i vitit” në Itali, Igli Tare: Falënderoj trajnerin Inzaghi

Nga Klodiana 0

“Tuttomercatoweb” ka shpallur sot Igli Tare si drejtorin sportiv më të mirë të vitit në Itali. Drejtori i Lacios ka triumfuar në votim me një diferencë të thellë nga ndjekësit duke marrë 34,99% të votave.

Tare i kontaktuar nga “Tuttomercatoweb” është shprehur se suksesin ia dedikon trajnerit Simone Inzagi-t që e ka ndihmuar duke nxjerrë në pah potencialin e lojtarëve që ai ka afruar në skuadër.

“Pa të gjithë komponentët, është e pamundur të arrish një rezultat. Duhet t’i bëj komplimente stafit tim, pastaj me Simone Inzagin kemi fatin që jemi një grup i cili punon bashkë prej më shumë se 12 vitesh. Kemi luajtur bashkë, pastaj ai është rritur në sektorin e të rinjve dhe tani është në ekipin e parë. Ai përfaqëson vlerat e klubit, skuadra luan një futboll entuziazmues dhe meritat janë të gjitha të tijat”.

tutto

http://www.balkanweb.com/site/shpallet-drejtori-me-i-mire-sportiv-i-vitit-ne-itali-igli-tare-falenderoj-trajnerin-inzaghi/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej