Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Shpallen kandidaturat për Golden Globes

Nga Klodiana 0

U shpallën sot nominimet e çmimit Golden Globe dhe përsëri shfaqja është caktuar për të nderuar filmat, shfaqjet dhe yjet më të mëdhenj të botës.

Çmimet Golden Globe do të votohen nga 90 anëtarë të shoqatës së shtypit të Hollivudit, të cilat shihen si një vrojtim për çmimin e akademisë e cila do të mbahet më 4 mars .

Aktorët si Alfre Woodard, Garret Hedlund, Kristen Bell dhe Sharon Stone kishin në dorë për të njoftuar nominimet e filmave dhe aktorëve. Fituesit do të zgjidhen në ceremoninë e Golden Globe më 7 janar 2018.

Disa nga listat e nominimeve

Aktorët më të mirë:

-Robert De Niro, “The Wizard of Lies”

-Jude Law, “The Young Pope”

-Kyle MacLachlan, “Twin Peaks”

-Ewan McGregor, “Fargo”

-Geoffrey Rush, “Genius”

Filmat më të mirë:

-“Big Little Lies”

-“Fargo”

-“Feud: Bette and Joan”

-“Top of the Lake”

-“The Sinner”

Figura më e mirë:

-Carter Burwell, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

-Alexandre Desplat, “The Shape of Water”

-Jonny Greenwood, “The Phantom Thread”

-John Williams, “The Post”

-Hans Zimmer, “Dunkirk”

Seriali Televiziv më i mirë, komedi:

-“Blackish”

-“The Marvelous Mrs. Maisel”

-“Master of None”

-“SMILF”

-“Will & Grace”

Filmat më të mirë të huaj:

-“A Fantastic Woman” (Chile)

-“First They Killed My Father” (Cambodia)

-“In the Fade” (Germany/France)

-“Loveless” (Russia)

-“The Square” (Sweden/Germany/France)

Filmat më të mirë të animuar:

-“The Boss Baby”

-“Coco”

-“Ferdinand”

-“The Breadwinner”

-“Loving Vincent”

Aktorët më të mira në seriale dhe komedi:

-Pamela Adlon, “Better Things”

-Alison Brie, “Glow”

-Rachel Brosnahan, “The Marvelous Mrs. Maisel”

-Issa Rae, “Insecure”

-Frankie Shaw, “SMILF”

-Anthony Anderson, “Blackish”

-Aziz Ansari, “Master of None”

-Kevin Bacon, “I Love Dick”

-William H. Macy, “Shameless”

-Eric McCormack, “Will & Grace”

Serialet më të mira Dramë:

-“The Crown”

-“Game of Thrones”

-“The Handmaid’s Tale”

-“Stranger Things”

-“This Is Us”

Aktorët më të mirë në një film dramë:

-Timothée Chalamet, “Call Me By Your Name”

-Daniel Day-Lewis, “Phantom Thread”

-Tom Hanks, “The Post”

-Gary Oldman, “Darkest Hour”

-Denzel Washington, “Roman J. Israel”

Regjisorët më të mirë:

-Guillermo del Toro, “The Shape of Water”

-Martin McDonagh, “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

-Christopher Nolan, “Dunkirk”

-Ridley Scott, “All the Money In the World”

-Steven Spielberg, “The Post”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej