Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Shoqata Çamëria proteston: Një qiri për paraardhësit tanë

Nga Klodiana 0

Shoqata Çamëria do të zhvillojë një protestë paqësore në përkujtim të të rënëve përgjatë genocidit të shovinizmit grek ndaj shqiptarëve të Çamërisë. Protesta do të mbahet nesër me datë 23 në orën 17:00 përpara Ministrisë së Jashtme.

“Një qiri për paraardhësit tanë. Shqiptarët e Çamërisë të vrarë në genocid meritojnë të respektohen si çdo njeri që nuk është mes nesh! Eja ndiz një qiri për të vrarët e familjes tënde! Eja dhe që beson se të vdekurit duhet të jenë të barabartë në respekt e përkujtim”.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej