Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Shoqata Çamëria protestë para Ministrisë së Jashtme (live)

Nga Klodiana 0

Shoqata Çamëria ka zhvilluar një protestë ditën e sotme në përkujtim të të rënëve përgjatë genocidit të shovinizmit grek ndaj shqiptarëve të Çamërisë.

Ashtu siç kishte njoftuar, Shoqata Çamëria dhe qytetarë të tjerë u mblodhën sot në një protestë paqesore në orën 17:00 para Ministrisë së Jashtme.

Shoqata Çamëria i ka bërë thirrje të gjithve të ndezin nga një qiri për paraardhësit tanë! Eja dhe që beson se të vdekurit duhet të jenë të barabartë në respekt e përkujtim”.

Ata po protestojnë nën moton “Çamëria është gjallë”.

Shoqata Çameria proteste para Ministrise se Jashtme

Posted by Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet on Tuesday, January 23, 2018

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej