Ka than' i moçmi: 

"Shqipëria është një vend i bekuar me njëmijë bukurira, shkelur nga turma e cila ushqen njëfarë urrejtje ndaj bukurisë".

                                                                                       -Faik Konica

Shokë 14-vjeçarë që i shajnë nënën njëri-tjetrit, brezi im thoshte “teta filanja”

Nga Media 1

Nga Besmir Lushaj

Po ecja rrugës dhe përpara kisha një grup djemsh 14-15 vjeçarë. Ishin gjashtë. Shaheshin me njëri-tjetrin me banalitet shterrues. Të gjithë dinin emrat, punën dhe çfarë vishnin nënat e secilit. Një liste me gjashtë emra grash nisej e alternohej duke u bitisur me referenca erotike të paimagjinueshme për gati dhjetë minuta ecje. Brezi im, deri në të njëzetat i drejtohej nënës së shokut me ‘teta filanja.”

Sapo ndanë rrugë, mu fanit djali 13-vjeçar i Adem Jasharit i cili luftoi tri ditë në rrethimin e ushtrisë serbe në kullën e Jasharëve dhe ishte i fundit nga meshkujt e kësaj dere heroike qe u martirizua me armë në dorë në oborr duke luftuar.

Tuneli është i gjatë, për dritë lusim Zotin.

Komente (1)

  1. ia ke futur kot po kot fare o shoku, paske qene femije i padale. neve si femije ne kohe te komunizmit i shanim nenat e njeri-tjetrit e madje thurnim vjersha sharese.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej